Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Gminna inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 26 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020, połączona z uroczystością Ślubowania pierwszoklasistów. Mimo niesprzyjającej aury na to święto przybyło wielu zaproszonych gości, m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pan Jerzy Łukasz Walczak, kierownik referatu oświaty i wychowania, pan Daniel Mituła, dyrektorzy szkół naszej gminy oraz poczty sztandarowe z tych jednostek, przedstawiciele rady rodziców, wreszcie rodzice uczniów klasy pierwszej oraz nasza społeczność szkolna.Wszystkich zebranych serdecznymi słowami powitała dyrektor szkoły pani Bożena Walczak. Życząc dobrego roku szkolnego zwróciła się do najmłodszych uczniów, zaznaczając, aby ważne w życiu były dla nich dwa słowa: korzenie i skrzydła. Te pierwsze to rodzina, podstawa, na której zbudują swoje życie. Skrzydła natomiast to przyszłość, rozwój umiejętności, talentów, które każdemu pomoże rozwinąć szkoła. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Szkolni artyści słowem i piosenką wprowadzili w nastrój nauki, zabawy oraz radości, płynącej z przebywania razem. Do występów dołączyło się również jedenaścioro pierwszoklasistów, którzy w radosny sposób przedstawili się, zaśpiewali i zatańczyli. Po udanym „egzaminie” nastąpiła uroczystość ślubowania oraz pasowania na ucznia. W poczet uczniów naszej szkoły przyjęto Lenę, Nikodema, Patrycję, Maję, Julię, Olę, Karola, Nadię, Mateusza, Zuzię i Julię. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki, a po uroczystości gości zaproszono na symboliczny poczęstunek.

Składamy podziękowanie uczniom, rodzicom, Radzie Rodziców oraz Urzędowi M. i Gm. Nowe Skalmierzyce za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości.