Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Czytam, bo lubię

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole happening propagujący czytanie. Zorganizowaliśmy go 3 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV_VI. Najpierw wykonali kolorowe transparenty z wymyślonymi przez siebie hasłami zachęcającymi do czytania. Potem zaprezentowali je całej społeczności szkolnej. Podczas wspólnego, wesołego pochodu odwiedziliśmy uczniów klas młodszych, spotkaliśmy się także z naszymi przedszkolakami, którym czytaliśmy baśnie Andersena. Na lekcjach wspólnie z panią Beatą Wągrowską uczniowie czytali swoje ulubione książki. Z pewnością akcja ta przyczyni się do tego, że uczniowie chętniej sięgną po książkę, ponieważ czytanie naprawdę jest " fajne" i " cool" ( jak sami stwierdzili). Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej galerii  z naszego szkolnego happeningu.