Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

II Międzyszkolny Konkurs Znajomości Lektur pt. „ Miedzy słowami, przygoda z lekturami”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Niebywały sukces odniosły uczennice naszej szkoły w II Międzyszkolnym Konkursie Znajomości Lektur dla klas I-III pt. „ Miedzy słowami, przygoda z lekturami”, który odbył się dnia 18 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Skalmierzycach. Uczniowie z 5 szkół naszej gminy oraz ze szkoły w Rososzycy popisywali się znajomością literatury dziecięcej. Naszą szkolę reprezentowali: Aleksandra Stodolna z klasy I, Judyta Stempniak z klasy II, oraz Marcin Matuszak z klasy III. To właśnie dziewczynki okazały się najlepsze. Aleksandra Stodolna, zajęła I miejsce w kategorii klas I a Judyta Stempniak zajęła II miejsce w kategorii klas II. Uczniowie wykonywali w swojej kategorii wiekowej zadania tematycznie związane z treścią lektur, które  wcześniej samodzielnie czytali. Musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur ale również umiejętnością układania zdań z rozsypanki, tworzenia opisu, oraz napisania twórczego opowiadania, wymyślając 121 przygodę Koziołka Matołka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy  sukcesu!


F