Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Konkurs Jestem bezpieczny na drodze

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych odbył się już VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym „Jestem bezpieczny na drodze” .
W konkursie wzięli udział uczniowie klas II-III z 5 szkół z  gminy Nowe Skalmierzyce. W tym roku zadaniem konkursowym było wykonanie lapbooka – książeczki edukacyjnej związanej z hasłem przewodnim konkursu, czyli bezpieczeństwem na drodze. Jest to książeczka wykonana przez dziecko. Rozwija takie umiejętności jak czytanie, pisanie, kreatywność, logiczne myślenie, a przede wszystkim pogłębia wiedzę na określony temat, do której zawsze można wrócić, żeby ją wzbogacić lub zrobić powtórkę materiału. Jest też wspaniale spędzonym czasem rodzica z dzieckiem, którego pomoc i zaangażowanie jest wręcz nieodzowne. Otwarcia konkursu i powitania gości dokonała dyrektor szkoły pani Bożena Walczak. Patronat honorowy nad całością objął komendant Posterunku Policji w Nowych Skalmierzycach pan Klaudiusz Woźniak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zastępca dyrektora WORD pan Sławomir Chrzanowski, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania pan Daniel Mituła oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Szkudlarek. Prace konkursowe oceniła 4 osobowa  komisja. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce –Wiktor Rataj- uczeń klasy III ze SP w Kotowiecku

II miejsce – Kornelia Wrzesińska- uczennica klasy II ze SP w Biskupicach Ołobocznych

III miejsce – Mikołaj Zgliński- uczeń klasy III SP w Nowych Skalmierzycach

Wyróżnione zostały również prace Wiktorii Staszek ze SP w Kotowiecku oraz Olgi Mikołajczyk ze SP w Nowych Skalmierzycach, dla których nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Biskupicach Ołobocznych.

Finał konkursu zakończyła inscenizacja pt. Bądź uważny na drodze przygotowana przez uczniów klasy II i III, oraz spotkanie gości i organizatorów przy kawie i ciastku.

                                                                                                       Organizatorzy