Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

IX FINAŁ KONKURSU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 14 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się finał IX GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O RUCHU DROGOWYM. Na uroczystość przybyli: zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - pani Agnieszka Sipka, przedstawiciel kaliskiego WORD-u - pan Radosław Paduch, komendant komisariatu w Nowych Skalmierzycach - podinsp. Andrzej Sobczak, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Róża Świtała, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z terenu gminy związani z konkursem. Powitania gości dokonała dyrektor naszej szkoły pani Bożena Walczak. Po słowie wstępu zaprosiła na tematyczny program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy I i II, po którym nastąpiło podsumowanie konkursu. Miał on w tym roku formę plastyczno-literacką. Tematem pracy było przedstawienie i opisanie zawodu, który uczestniczy w ruchu drogowym. Uczestnicy podeszli do zadania bardzo twórczo, dzieci oprócz policjanta umieściły w swoich pracach ważne postacie, m.in. strażaka, kierowcy autobusu, ratownika medycznego, a nawet pana „Stopka”. A decyzją pięcioosobowego jury przyznane zostały trzy miejsca finałowe oraz wyróżnienia.

Wyniki:

- I miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach – Oliwier Cybulski

- II miejsce jego szkolna koleżanka – Maja Wilczyńska

- III miejsce przypadło uczennicy Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach – Gabrieli Połczyńskiej.

Wyróżnienie otrzymała uczennica SP w Nowych Skalmierzycach – Alicja Koźlik.
Dodatkową nagrodę ufundował również przyjaciel szkoły -  WORD – dla pracy Piotra i Patryka Koprasów z naszej szkoły.

Laureatom oraz pozostałym uczestnikom wręczone zostały dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Biskupicach Ołobocznych oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. 

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców oraz Dyrekcji WORD w Kaliszu, a także naszym uczniom z kl. I-II, którzy uświetnili całą uroczystość przygotowanym i pięknie zaprezentowanym programem artystycznym.

Organizatorki konkursu