Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Kto ty jesteś?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  9 listopada 2012 roku odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej zorganizowany w ramach gminnego konkursu, który co roku będzie miał miejsce w naszej szkole pod hasłem „ Kto ty jesteś?”.

Wzięli w nim udział uczniowie -  reprezentanci  wszystkich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce. Łącznie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej znalazło się 28 uczestników konkursu wraz ze swymi opiekunami ( nauczycielami i rodzicami) . Zgodnie z regulaminem konkursu zostali oni podzieleni na dwie grupy – kategorie kl. I- III oraz IV-VI. Wysłuchaliśmy pięknych recytacji wierszy opisujących piękno Polski i naszej historii. Na początku wystąpili uczniowie młodsi, potem starsi, ich recytacje oceniło profesjonalne jury, składające się z nauczycieli polonistów pracujących w gimnazjum, a więc w pełni obiektywne.

         Oto laureaci konkursu recytatorskiego:

W kategorii kl. I- III  zostały przyznane następujące nagrody:

  1. Miejsce – Tomasz Kułton ( SP Ociąż)
  2. Miejsce- Tymoteusz Matuszczak ( SP Kotowiecko)
  3. Miejsce – Natalia Śrama ( SP Skalmierzyce)
  4. Wyróżnienie – Karolina Jaśkiewicz ( SP Droszew)

 

W kategorii kl. IV – VI  wyniki  są następujące:

  1. Miejsce – Agnieszka Urban ( SP Biskupice Ołoboczne)
  2. Miejsce –  Marta Matyśkiewicz  ( SP Skalmierzyce)
  3. Miejsce  Wiktoria Sroka ( SP Skalmierzyce)
  4. Wyróżnienie – Zofia Górna ( SP Nowe Skalmierzyce)

 

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, mamy nadzieję, że nie tylko piękne nagrody i dyplomy, ale wspaniała atmosfera i klimat panujący w naszej szkole sprawi, że chętnie spotkamy się w kolejnej edycji konkursu „ Kto ty jesteś?”.