Poniedziałek, 6.2.2023
Name days: Bogdan / Dorota / Ksenia
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Zabawa Sztuką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 przedszkolaki przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką, który bazuje na założeniach Friedricha Froebla. Według autorki projektu: ,, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Zabawa Sztuką odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itp.). Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką  jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej”. Starszaki z naszego oddziału przedszkolnego rozpoczęły realizację Projektu od malowania linią techniką TWAL. Bawili się przy tym doskonale i stworzyli niepowtarzalne prace.
JESIEŃ HERBATĄ MALOWANA

To tytuł pracy plastycznej starszaków, którą wykonywali w ramach projektu Zabawa sztuką. Bawili się przy tym doskonale. Dzieci były przy tym zdziwione i zaskoczone różnorodnością kolorów herbat, które zostały wykorzystane do stworzenia farb. A galeria prac, które stworzyli najlepiej pokazuje ich zaangażowanie i radość z tworzenia ciekawych obrazów.NIETYPOWY PĘDZEL

To dalsze działania starszaków w ramach projektu Zabawa sztuką. Dzieci wykonywały niepowtarzalne prace przy wykorzystaniu wacików różnej wielkości oraz patyczków. Przedszkolaki pilnie pracowali i bawili się przy tym doskonale. A co wyczarowali niech pokaże galeria ich prac.