Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Zabawa Sztuką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 przedszkolaki przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką, który bazuje na założeniach Friedricha Froebla. Według autorki projektu: ,, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Zabawa Sztuką odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itp.). Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa Sztuką  jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej”. Starszaki z naszego oddziału przedszkolnego rozpoczęły realizację Projektu od malowania linią techniką TWAL. Bawili się przy tym doskonale i stworzyli niepowtarzalne prace.
JESIEŃ HERBATĄ MALOWANA

To tytuł pracy plastycznej starszaków, którą wykonywali w ramach projektu Zabawa sztuką. Bawili się przy tym doskonale. Dzieci były przy tym zdziwione i zaskoczone różnorodnością kolorów herbat, które zostały wykorzystane do stworzenia farb. A galeria prac, które stworzyli najlepiej pokazuje ich zaangażowanie i radość z tworzenia ciekawych obrazów.NIETYPOWY PĘDZEL

To dalsze działania starszaków w ramach projektu Zabawa sztuką. Dzieci wykonywały niepowtarzalne prace przy wykorzystaniu wacików różnej wielkości oraz patyczków. Przedszkolaki pilnie pracowali i bawili się przy tym doskonale. A co wyczarowali niech pokaże galeria ich prac.


 SZTUKA W BIBLIOTECE

Projekt Zabawa sztuką realizowany w przedszkolu tym razem stał się okazją do odwiedzenia przez starszaków biblioteki. Dzieci szukały tam ciekawych książek związanych ze sztuką. Te, które znalazły z ciekawością oglądały i zadawały mnóstwo pytań na temat ilustracji, które je bardzo zainteresowały. Wizyta w bibliotece stała się także pretekstem do zorganizowania w sali przedszkolnej Kącika sztuki, gdzie dzieci nie tylko mogą oglądać i odkrywać dzieła wybitnych artystów, ale także tworzyć własne prace inspirując się dziełami artystów.OLEJOWE ODKRYWANKI

Tym razem starszaki badali i odkrywali obrazy za pomocą oleju. Praca ta wzbudziła wielkie zaciekawienie dzieci, pobudziła wyobraźnię i zachęciła do działania. Przedszkolaki zobaczyły, że nie tylko farbą i kredkami można się wspaniale bawić. Poniższe zdjęcia najlepiej pokazują z jakim zaangażowaniem i radością dzieci bawiły się nową techniką plastyczną.


WIOSENNE INSPIRACJE

To temat prac plastycznych, który starszaki przedstawiali za pomocą farby. Jedna barwa, wiele odcieni czyli Monochromatyzm w pracach przedszkolaków to prawdziwe arcydzieła jakie dzieci stworzyły za pomocą barwy zielonej. Bawiły się przy tym doskonale odkrywając różne odcienie zieleni i tworząc swoje niepowtarzalne dzieła.