Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święci w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

30 października na korytarzach naszej szkoły zaczęli pojawiać się święci. Uczniowie wybierali postacie świętych poznając najpierw ich życie i działalność, a później epokę w której żyli. Przy pomocy rodziców przygotowali piękne stroje, które nosili przez cały piątkowy dzień.  Wśród świętych byli Matka Boska, święty Józef, papież Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Maksymilian Kolbe.  Nie zabrakło również Apostołów: świętych Jakuba, Mateusza, Andrzeja, Tadeusza i innych. Pojawił się też święty Wojciech patron  naszej Ojczyzny oraz święty Krzysztof - patron kierowców.

W uroczystości wzięły udział również przedszkolaki. Wśród maluchów największą popularnością cieszyły się aniołki, Jan Paweł II oraz Maryja Matka Syna Bożego. Przebierania się za świętych jest formą nauki przez zabawę. Podczas przygotowywania dzieci zapoznały się z postaciami świętych. Myślę, że na długo zapamiętają świętego w którego się wcieliły i będą go naśladować również w swoim życiu.