Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ślubujemy dziś

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartkowe przedpołudnie 13 października 2022 roku, w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie pierwszej klasy połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, pan Jerzy Łukasz Walczak, proboszcz parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Biskupicach Ołobocznych ks. Grzegorz Mączka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Róża Świtała oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się bardzo pilnie, aby wszystkich przekonać, że nie są już przedszkolakami, ale prawdziwymi uczniami. Zanim pierwszacy zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się umiejętnościami: recytacji, śpiewu i tańca. Występ dzieci został bardzo ciepło przyjęty przez widownię, a występujących artystów nagrodzono brawami. Po przywitaniu ze sztandarem szkoły uczniowie złożyli akt ślubowania i zobowiązali się być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły i klasy, być dobrymi Polakami i kochać Ojczyznę. Po tak doniosłej chwili nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły pani Bożena Walczak.

Zgodnie z tradycją na pamiątkę dzisiejszej uroczystości wszyscy pierwszacy otrzymali Dyplom pasowania na ucznia. Miłą niespodzianką dla dzieci były upominki wręczone przez Pana Burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka oraz słodkości przygotowane przez Radę Rodziców. 

Druga część akademii poświęcona była Dniu Edukacji Narodowej.  Z tej okazji uczniowie klas drugiej, trzeciej i ósmej przygotowali program artystyczny. Natomiast Samorząd Uczniowski przekazał życzenia dla świeżo pasowanych uczniów. Dzień obfitował w moc życzeń od dyrekcji, zaproszonych gości oraz uczniów.  Po części oficjalnej pierwszoklasiści wspólnie z rodzicami i gośćmi zasiedli do pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości – uczniowie I klasy wraz z wychowawczynią.