Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Spotkanie jasełkowe

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pilnie przygotowują się do tej podniosłej uroczystości. Pojawia się świąteczny wystrój  klas, na szkolnym korytarzu stroimy okna, zapalamy lampki na choince, przygotowujemy żłobek. Kulminacją tych działań są spotkania jasełkowe.

Już w środę 19 grudnia grupa najmłodszych dzieci zaprosiła swoich rodziców na świąteczne spotkanie przy choince. Dzieci przedstawiły swoim gościom montaż słowno – kolędowy. Z wielkim przejęciem maluszki rozpoczęły występ pastorałką „Świeć gwiazdeczko mała, świeć”, po której  recytowały piękne świąteczne wierszyki, śpiewały piosenki i kolędy. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się pierwszym w życiu publicznym występem swojego malucha. A dzieci za tak pieczołowicie przygotowany program odwiedził niespodziewany gość – gwiazdor. Przyszedł z wielkim worem prezentów i obdarował wszystkie grzeczne dzieci.

Następnego dnia dzieci z  grupy sześciolatków i pierwszej klasy zaprosiły  swoich najbliższych na przedstawienie jasełkowe pt.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Rodzice z wielką uwagą podziwiali grę aktorską swoich pociech. A było na co popatrzeć. Była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie, górale i cała reszta świty. Wspaniale dobrane stroje, muzyka i treści wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Zawarte w programie treści religijne i śpiewane przez dzieci kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt. A małe gwiazdeczki umiliły czas oczekiwania na najmilszy moment – dzielenie się opłatkiem z mama i tatą.

W ostatnim dniu przed świętami cała nasza społeczność szkolna spotkała się tradycyjnie na sali gimnastycznej. Czas spędzony w uroczystej świątecznej atmosferze umilił program słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów ze starszych klas. Wspólne kolędowanie, a także wizyta gwiazdora ze słodkimi prezentami - ufundowanymi przez Radę Rodziców - pozwoliły, aby czas gwiazdki rozpoczął się na dobre. Na zakończenie świąteczne życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła Pani Dyrektor. Te ciepłe słowa były szczególnie miłym akcentem przed zbliżającymi się najpiękniejszymi w całym roku Świętami Bożego Narodzenia.

JEST TAKI DZIEŃ, TAKI CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY
DZIEŃ ZWYKŁY DZIEŃ, W KTÓRYM GASNĄ WSZELKIE SPORY…

 

 ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT!