Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzieckiem fajnie być

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień Dziecka to jeden z najmilszych dni w roku. Z tej okazji składamy naszym wszystkim podopiecznym – przedszkolakom i uczniom dużo zdrowia, radości, sukcesów w szkole i w domu oraz nieustannego spełniania marzeń!!!

W naszej szkole obchody Dnia Dziecka trwały niezwykle długo. Już w poniedziałek 3 czerwca dzieci spotkała miła niespodzianka. Uczyliśmy się tylko 2 godziny. Były to zajęcia, jak na taki dzień przystało, bardzo ciekawe, przyjemne i „bezstresowe”. A potem, dzięki inicjatywie pani Ali z biblioteki,  wzięliśmy udział w zaczarowanym przedstawieniu. Na szkolną scenę wkroczył magik i wprowadził wszystkich w fantastyczny świat iluzji. Niektórzy do dziś próbują naśladować w wielu sztukach magicznych naszego gościa. Kolejne zajęcia upłynęły wszystkim uczniom na gimnastyce ciała i umysłu. Każdy mógł wykazać się wieloma umiejętnościami, zarówno fizycznymi jak i umysłowymi. A dzień zakończyła „uczta lodowa”.

Na następny dzień podsumowane zostały niedawno przeprowadzane konkursy. Na uroczystym apelu wyłonieni zostali mistrzowie zmagań umysłowo-sprawnościowych z każdej konkurencji. Na szczególną pochwałę zasłużył „szkolny omnibus”, którym został Dawid Okoniewski.

Pani Małgosia – nasza bibliotekarka- rozdała nagrody uczestnikom konkursu recytatorskiego „Poezja Juliana Tuwima”. W kategorii uczniów starszych zwycięzcą została Małgorzata Kupaj, w klasach młodszych I miejsce zdobyli: Wiktoria Andrzejak i Adam Czaja z I klasy.

W rodzinnym konkursie ekologicznym przeprowadzonym w grupie przedszkolaków: „Śmieciowe Ludki” za najciekawszą pracę z odpadów wyróżniono nagrodami I miejsce:  – pracę Alana Wawrzyniaka i Klaudii Wolniaszek. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami, przygotowanymi przez panie Ewę i Anetkę.

A w tym tygodniu dzieci spotkała jeszcze jedna niespodzianka. Z inicjatywy rodziców grupy 6-latków wszystkie dzieci z przedszkola i klas I-III mogły wziąć udział w super zabawie na dmuchanym zamku, żółwiu i na trampolinie. Zabawa udała się wyśmienicie! Zadowoleni i uśmiechnięci wszyscy z całych sił zawołali: DZIĘKUJEMY! 

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.