Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

PRZYGODA ZE SZTUKĄ 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

To był dzień pełen wrażeń! – tak o dniu, w którym lekcje odbywały się w kaliskim CKiS oraz Muzeum wypowiadały się dzieci z klas I-III. Bo rzeczywiście takie lekcje są nadzwyczaj atrakcyjne. A udało się je zrealizować podczas listopadowego wyjazdu do Kalisza.

Na pierwszej lekcji – muzycznej – nasi uczniowie „wyruszyli” w muzyczną podróż do świata filmu. Mogli poznać etapy rozwoju muzyki do filmu, sposoby jej tworzenia oraz rodzaje. O tym, jak ważna jest rola muzyki w kinematografii – przekonali się podczas kolejnej lekcji - z filmem „Przygoda w Paryżu”.

Po „wychowaniu fizycznym”, które odbyło się w formie spaceru po Kaliszu - kolejna lekcja. Podczas wizyty w Muzeum Ziemi Kaliskiej dzieci mogły dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat „Pradziejów historii Kalisza”. Z zainteresowaniem słuchały, jak zbudowany był pierwszy gród, jak żyli i pracowali pierwsi mieszkańcy grodu, jakie uprawiali obrządki, jaki wpływ na rozwój miasta miał tzw. szlak bursztynowy. Na wystawkach oglądały stare portrety, monety, dzbany, był też bicykl, pierwszy aparat do zdjęć czy maszyna do pisania. Były stare księgi, dokumenty, broń z czasów powstań czy wojen…

Mimo smutnej listopadowej aury wszyscy wróciliśmy z tej wycieczki zadowoleni i bogatsi o nowe wrażenia.