Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wyjazdy na basen „DELFIN” w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od kwietnia dla grupy uczniów z klas I - V naszej szkoły rozpoczęły się długo oczekiwane zajęcia na basenie. Odbywają się one raz w tygodniu, w kaliskiej pływalni „Delfin” i potrwają aż do października 2013 r. Dzieci mają zapewniony dojazd, opiekę nauczycieli w autobusie, wstęp na basen, a przede wszystkim zajęcia z instruktorami pływania w trakcie całego kursu. Uczniowie otrzymają także czepki i okulary do pływania.

Mamy nadzieję, że dzięki lekcjom na basenie wzrośnie  świadomość u dzieci na  temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Ponadto uczniowie wesoło i atrakcyjnie spędzają czas. A rodziców z pewnością ucieszy to, że dzięki tej inicjatywie ich pociechy mają okazję nauczyć się  pływać.

Zajęcia pozalekcyjne na basenie odbywają się z inicjatywy Urzędu  Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, który przeznaczył na ten cel ponad 100.000 zł dla uczniów z siedmiu szkół naszej gminy oraz pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W imieniu uczniów bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.