Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wycieczka do PWSZ w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

25 maja w klasie trzeciej zorganizowane zostały niecodzienne lekcje. Uczniowie pod opieką swoich pań od samego rana wyruszyli autokarem do Kalisza, gdzie uczestniczyli w zajęciach w laboratorium PWSZ w Kaliszu, przeprowadzonych przez pracowników tej wyższej uczelni. Po zapoznaniu z tematyką ćwiczeń „mali laboranci” mogli zobaczyć i porównać hodowlę bakterii. Pod mikroskopami obserwowali wygląd mikroorganizmów, poznali narzędzia i sprzęty w  laboratorium.  Ciekawostką dla wszystkich okazały się doświadczenia, przeprowadzone pod wyciągiem.
Kolejny punkt dnia to wizyta w Muzeum miasta Kalisza. Tutaj dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której pani przewodnik opowiedziała o historii Kalisza, pokazała makiety Zawodzia oraz miasta Kalisza. Poznaliśmy krótka historię fotografii, obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na bicykl, zastanawiając się, czy bardzo trudno byłoby nauczyć się na nim jeździć.

Wycieczka zakończyła się wizytą w restauracji Mc‘ Donalds, skąd zadowoleni i bogatsi w zdobytą wiedzę wróciliśmy do szkoły.