Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dożynki wiejskie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dożynki wiejskie w Biskupicach Ołobocznych odbyły się dnia 10 września 2017. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, który został zaprezentowany całej społeczności lokalnej i przybyłym gościom. W tańcu "Poszło dziewczę po ziele" pokazały się nasze przedszkolaki. Starsi uczniowie zatańczyli dwa tradycyjne dla naszego regionu tańce: "Maryneczka" i "Wisielok". Uczennice z klasy VI i VII zaprezentowały montaż poetycki, złożyły się na niego wiersze dożynkowe. Jeden z nich "Zapach chleba" niech zachęci czytelników do refleksji i wspomnień:

Dziś, gdy po latach pamięciom wracam
Do dni dzieciństwa pachnących chlebem, 
Chciałabym prosić: mamo, daj jeszcze
Twojego chleba kawałek jeden.