Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dożynki wiejskie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dożynki święto każdego rolnika po czasie ciężkiej pracy. W niedzielę dnia 9 września 2018 roku również w naszej wsi odbyły się tradycyjne dożynki wiejskie zorganizowane przez Sołtysa oraz Radę Sołecką wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalnym Teatr Misterium Biskupice Ołoboczne. Po części obrzędowej zaprezentowanej przez Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Tursko wystąpili przed przybyłymi gośćmi uczniowie  naszej szkoły ze swoim programem artystycznym. Całość rozpoczęła młodzież z klas IV-VIII odtańczeniem „Poloneza”, następnie w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali tradycyjną piosenkę „Czerwone jabłuszko” oraz wiersze dożynkowe. Na zakończenie artyści zaśpiewali piosenkę zespołu Sound&Grace „100”

P.F.