Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Dzień Matematyki w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji odbyły się turnieje matematyczne dla uczniów klas III – VII pod hasłem: „Matematyka od kuchni”. W rozgrywkach wykorzystano materiały przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – inicjatora i organizatora ogólnopolskiego Dnia Matematyki. Wśród uczniów klasy III zwyciężyła drużyna w składzie: Aleksander Sobkowiak, Wiktoria Wolniaszek i Joanna Stodolna. Z klas starszych wytypowano drużyny mieszane składające się z uczniów klasy IV i VI oraz V i VII. Zwyciężyły pary w składzie: Milena Kopras (klasa VI) i Dawid Trzęsowski (klasa IV) oraz Kacper Stodolski (klasa VII) i Alan Świtała (klasa V). W tym dniu również każdy uczeń z klasy IV – VII mógł się zmierzyć z ciekawymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi rozwiązując test przygotowany przez nauczycielki matematyki.