Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Ślubowanie uczniów klasy I

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Ślubujemy być dobrymi uczniami, dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły” – takie słowa po raz kolejny zabrzmiały w naszej szkole. Bo właśnie dziś, 12 października, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, połączone z akademią na Dzień Nauczyciela. Do społeczności szkolnej zostało przyjętych nowych czternaścioro uczniów, którzy podczas występu pięknie się zaprezentowali w wierszach, piosenkach, nawet z akompaniamentem gitar oraz tańcu. Ogromne brawa widzów wskazywały na to, że pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin wzorowo. Przyjęli również życzenia, które skierowali do nich pani dyrektor szkoły - Bożena Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - pan Jerzy Łukasz Walczak oraz proboszcz naszej parafii – ksiądz Grzegorz Mączka.  Obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz prezentami od pana burmistrza, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego udali się wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami na pyszny poczęstunek.
Dziękujemy również uczniom klas II, III i V za  przygotowanie II części akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Miłe i serdeczne życzenia oraz piosenki utwierdzają w przekonaniu, że zawód nauczyciela jest ważny i potrzebny. Oby składane życzenia i obietnice trwały cały rok, a nauka wchodziła wszystkim do głów łatwo i przyjemnie.

                                                                                                                    D. Marciniak