Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Jak brzmi zima? Zimowe rytmy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pomimo zimowej aury panującej za oknem w naszej szkole zapanowała gorąca atmosfera, a wszystko to za sprawą zespołu kameralnego Filharmonii Kaliskiej ACCORINET KLEZMER BAND. Muzycy, którzy przybyli do naszej szkoły byli wyposażeni w klarnet, skrzypce, akordeon oraz kontrabas i zagrali dla młodej publiczności charakterystyczne, gorące rytmy najbardziej znanych i lubianych tańców m.in. dawniej tańczonych na weselach oraz latynoamerykańskich, takich jak tango czy rumba Tico-Tico. Ponadto zaprezentowali najszybszy taniec oberkowy i mazurki skomponowane przez Fryderyka Chopina. Oprócz uczty muzycznej można było zaczerpnąć wiedzy na temat historii owych kompozycji. Na zakończenie usłyszeliśmy również akcent świąteczny "Świąteczna pieśń o Mikołaju". Była to ostatnia audycja muzyczna w tym roku, z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert filharmoniczny w przyszłym. 

P.F.