Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wycieczka klas I-III do Biskupina

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
W słoneczny upalny piątek 8 czerwca klasy I-III wraz ze swoimi paniami udały się na całodzienną wycieczkę autokarową do Biskupina. Będąc na miejscu poznały historię pierwszych osadników żyjących we wczesnopiastowskiej wiosce, zwiedziły obronną osadę na wyspie założoną w 737 r.p.n.e., poznały nazwy wykonywanych dawniej prac i zawodów. Uczestnicząc w zajęciach każdy wybił dla siebie pamiątkowy pieniążek, wzorowany na monety z czasów Bolesława Chrobrego i jego następców.  
Po obiedzie wycieczka udała się do Rogowa, gdzie w pięknym parku mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości zrekonstruowane dinozaury. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, poznaliśmy nazwy, miejsce pochodzenia, warunki życiowe tych gigantów.
Ostatnim, ale jakże ważnym punktem wyprawy było zwiedzenie katedry w Gnieźnie - najstarszej stolicy Polski. Podziwialiśmy wnętrza, poznaliśmy dzieje św. Wojciecha oraz imiona królów koronowanych w tejże świątyni.
I po takim długim, pełnym wrażeń, choć męczącym dniu wróciliśmy szczęśliwie do domów. A wspomnienia pozostaną z nami na zawsze!!!