Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Spotkanie z pisarką Joanną Papuzińską

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Poniedziałkowy poranek 26 listopada, mimo szarej, jesiennej pogody był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły dniem bardzo radosnym. Wszyscy bowiem oczekiwaliśmy na niecodzienne spotkanie z wielkim człowiekiem, znaną tylko z lektur lub internetu pisarką książek dla dzieci –panią Joanną Papuzińską. Spotkanie to odbyło się dzięki inicjatywie pań z bibliotek publicznych naszej gminy.

W bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, podczas godzinnego spotkania pani Papuzińska opowiedziała dzieciom wiele interesujących faktów z własnego życia i twórczości. Autorka była przyjemnie zaskoczona faktem, że nasze dzieci są znawcami jej twórczości.Wielu bowiem przed spotkaniem wypożyczyło bądź kupiło książki autorki i przeczytało wiele z Jej wierszy i opowiadań. Zachęcone przez pisarkę potwierdziły także, że spróbują napisać swoją pierwszą książeczkę. A poproszona przez najmłodszych słuchaczy pani Papuzińska przeczytała wszystkim wierszyk w przekręcalskim języku z książeczki: „Król na wagarach”:

"Siedział sobie król na wronie w złotej szafie i w koronie, złotą łydką jadł swój twaróg i obmyślał plan wagarów"

Wszyscy próbowaliśmy swoich sił językowych, tłumacząc zwroty zapisane w tym utworze „trochę na opak”.

Na zakończenie spotkania uczniowie, którzy mieli własne książeczki pani Papuzińskiej zostali obdarowani przez nią dedykacją z autografem. Będzie to miła pamiątka, która pozostanie w naszych domowych biblioteczkach na całe życie.

Sądzimy, że taki kontakt z literaturą może być dla naszych milusińskich wspaniałym początkiem przygody, jaką jest wędrówka po przepięknym świecie książek.