Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Narodowe Święto Niepodległości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

10 listopada nasza szkoła obchodziła podwójne święto: Narodowe Święto Niepodległości oraz Święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej. Następnie z pocztem sztandarowym na czele ruszyliśmy pod pomnik ofiar I i II wojny światowej, który znajduje się w naszej miejscowości.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wróciliśmy do szkoły. Tam odbyła się uroczysta akademia, której towarzyszyło motto: „ Ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona” ( słowa Jana Pawła II). Uczestnicy odbyli podróż historyczną, która powinna być znana każdemu Polakowi. Piękne wiersze i piosenki patriotyczne z pewnością zapadną na długo w pamięci naszych uczniów.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkole odśpiewali hymn państwowy. Tym podniosłym i wzruszającym akcentem zakończyliśmy nasze świętowanie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.