Piątek, 24.5.2024
Name days: Joanna / Maria / Zuzanna
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Pamiętamy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

1 marca 2016r.odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii. Była ona poświęcona obchodom Narodowego Dnia Pamięci  "Żołnierzy Wyklętych". Zorganizowali ją wraz ze swoją wychowawczynią, a zarazem nauczycielką historii, uczniowie klasy szóstej. Zaprezentowali oni swym młodszym kolegom efekty swej pracy związanej z realizacją projektu edukacyjnego " Polacy w czasach II wojny światowej". Były nimi prezentacje multimedialne, plakaty, wspomnienia krewnych, którzy przeżyli zawieruchę wojenną oraz pokaz medali, zdjęć i pamiątek rodzinnych. Spotkanie zakończyła prezentacja sylwetek "żołnierzy wyklętych" i ich tragicznych losów. Mamy nadzieję, że lekcja ta zachęciła naszych uczniów do odkrywania nowych kart historii naszego kraju.