Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Tydzień Życzliwości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniach od 24 do 28 października w naszej szkole panował Tydzień Życzliwości. Przez cały tydzień uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli za zadanie być miłym i życzliwym, starając się zrobić coś, co wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby. Uczniowie klas I-III w Tygodniu Życzliwości wyszukiwali w słowniku języka polskiego słowa życzliwość,  wyjaśniali znaczenie tego słowa. Odbyły się ważne rozmowy na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Uczniowie odgrywali scenki tematyczne oraz mówili miłe słowa dziecku siedzącemu obok w zabawie „Powiedz mi coś miłego”. Zostały przygotowane  plakaty zawierające cytaty z dobrym słowem, przysłowiami o dobroci i życzliwości, pozytywnym motywatorem, uśmiechami i wesołymi minkami – na szkolnym korytarzu utworzono łańcuch życzliwości z wykorzystaniem tych plakatów. Ponadto uczniowie przygotowali „Drzewko życzliwości” oraz kartki życzliwości, którymi obdarowywali osoby, którym chcieli okazać to miłe uczucia.