Czwartek, 13.6.2024
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Gminny konkurs o ruchu drogowym 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDFGminny konkurs o ruchu drogowym

„Jestem bezpieczny na drodze”- pod takich hasłem odbyła się dnia 25 kwietnia 2014 roku w naszej szkole VII edycja konkursu o ruchu drogowym dla uczniów klas III. W konkursie brało udział 6 drużyn z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Miał on na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, dotyczącej zasad prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze, tak aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły pani Bożena Walczak. Powitała ona przybyłych gości – policjanta z Komendy Policji w Nowych Skalmierzycach, przedstawicieli WORD w Kaliszu, nauczycieli i rodziców, a w szczególności uczniów – laureatów eliminacji szkolnych. Życząc wszystkim wygranej podkreśliła, że już ich obecność na konkursie jest dowodem na ich wiedzę i umiejętności bardzo przydatne w ruchu drogowym. Oficjalną część zmagań konkursowych rozpoczęła inscenizacja dzieci z klasy II oraz wierszyki w wykonaniu przedszkolaków, którzy dawali rady jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Podczas konkursu zawodnicy zmagali się z testem wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, znajomości przepisów oraz budowie i wyposażeniu roweru, wykonali również prace plastyczne. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I Miejsce – drużyna SP w Biskupicach Ołobocznych

II Miejsce – drużyna SP w Kotowiecku

III Miejsce – drużyna SP w Ociążu.

Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, opaski odblaskowe i słodycze. Całość zwieńczyło spotkanie gości i organizatorów przy kawie i ciastku. Organizatorki serdecznie dziękują Radzie Rodziców działającej przy szkole, dyrekcji WORD w Kaliszu oraz Komendzie Policji w Nowych Skalmierzycach za ufundowanie nagród oraz obecność podczas zmagań konkursowych.