Wtorek, 28.5.2024
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Niezwykła lekcja fizyki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie oraz przedszkolaki naszej szkoły dnia 12 lutego 2016 roku przeżyli niezwykłą przygodę. Wszyscy mieli okazję spotkać się ze Wszechświatem poprzez spojrzenie w rozgwieżdżone niebo pod miękką kopułą planetarium. Edukacja astronomiczna rozbudziła wyobraźnię i zainteresowania dzieci. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii uczniowie poznali kosmos, zobaczyli z bliska księżyc i planety. Najwięcej emocji wzbudziła  wyprawa rakietą. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły na Ziemię i odległe planety z pokładu statku kosmicznego. Chętnie poznawały bądź rozpoznawały znane już gwiazdozbiory. Starsi uczniowie utrwalili, a młodsi zdobyli wiedzę o Układzie Słonecznym, w którym żyjemy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również teleskop, którego konstrukcja pozwala oglądać niebo z bliższej odlegości. Rozgwieżdżone niebo oglądane pod kopułą planetarium pozostawiło w naszych uczniach niezapomniane wrażenia. To wspaniała przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjniła i ubarwiła edukację o Wszechświecie.