Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święto Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 22 stycznia uczniowie klas I-III byli – jak corocznie - gospodarzami uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przyjęci na sali gimnastycznej goście zostali ciepło powitani przez nauczycieli i zaproszeni do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu ich wnuków. Tematyczna scenka przedstawiona przez uczniów kl. III przypomniała wszystkim, że babcia i dziadek kiedyś też „byli mali… i wesoło się śmiali”. Dzieci z klasy I i II zauroczyły gości przepięknie wystawionymi „Jasełkami”. Były gwiazdeczki, aniołki przy małym Jezusku, Józef z Maryją nucili kolędę, a pasterze i królowie oddali dzieciątku pokłon i dary. „Wisienką na torcie” była inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek”. Całość zaprezentowana była w języku angielskim, w którym aktorzy - trzecioklasiści świetnie sobie poradzili.

Miłe spotkanie uwieńczyły piosenki dla miłych gości. Nie zabrakło też zaplanowanego przez dzieci walczyka. Każdy wnuk mógł zatańczyć z ukochaną babcią czy dziadkiem. Ach, co to był za bal!!! A czas spędzony przy pachnącej kawie i pysznych ciastach, upieczonych przez rodziców, upłynął wszystkim miło i uroczyście.

Mamy nadzieję, że poprzez podarowane laurki, własnoręcznie wykonane upominki oraz życzenia każde dziecko przekonało naszych seniorów, że są dla każdego wnuka najważniejsi na świecie, niezbędni i zawsze kochani. Życzymy Wszystkim 100 lat!