Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Finał projektu edukacyjnego o Januszu Korczaku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

8 lutego 2013 r. odbył się finał projektu edukacyjnego „ Janusz Korczak- wychowawca i przyjaciel dzieci”, który był przez kilka miesięcy realizowany w naszej szkole. W prezentacji dokonań uczniowskich wzięła udział cała społeczność szkolna zgromadzona na sali gimnastycznej. Na początku obejrzeliśmy kilka prezentacji multimedialnych na temat życia i  działalności Janusza Korczaka sporządzonych przez uczniów kl. VI. Następnie na szkolnej scenie zaprezentowali swe  aktorskie umiejętności członkowie koła teatralnego, którzy przygotowali przedstawienie pt. „ Sen ucznia”- inscenizację opartą na książce J. Korczaka „ Król Maciuś Pierwszy”. Oprócz powyższych działań uczniowie obejrzeli wystawę prac plastycznych dzieci z kl.I-III, będących ilustracją  plastyczną książek Janusza Korczaka, które poznali dzięki starszym koleżankom uczestniczącym w konkursie czytelniczym. Te zintegrowane działania z pewnością przybliżyły naszym uczniom sylwetkę tego wybitnego człowieka, jakim był „ Stary Doktor”.