Czwartek, 18.4.2024
Name days: Alicja / Bogusław / Barbara
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Spotkanie z pisarką Izabellą Klebańską

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

14 czerwca 2013 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły z powodu wizyty niezwykłej osoby. Na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej w Nowych Skalmierzycach, pani Marii Jezierskiej oraz pani Aleksandry Dembek przyjechała do nas znakomita pisarka, autorka książek, dobranocek oraz wierszy dla dzieci, pani Izabella Klebańska. W czasie swojego godzinnego występu recytowała wiersze Juliana Tuwima, a także swoje teksty, które były ilustrowane muzyką. Autorka była niezwykle zaskoczona tym, że nasze dzieci tak dobrze znają i recytują twórczość juliana Tuwima. Oto kilka autorskich tytułów wierszy, które pani Klebańska przedstawiła naszym uczniom, a najciekawszy jest fakt, że nasze dzieci potrafiły odgadnąć tytuły na podstawie zagadek muzycznych: "Słowik i flet piccolo", "Aria wrony", "Kotek", "Alojzy Trąba", itd. Z pewnością spotkanie z panią Klebańską na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.