Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Święto Drzewa

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 10 października  w naszej gminie obchodzono Światowy Dzień Drzewa, nad którym honorowy patronat objął prezydent RP Broniaław Komorowski.Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożena Budzik zaprosiła między innymi nauczycieli i uczniów do miejscowości Głóski, gdzie na ulicy Jarzębowej posadzono 150 drzew jarzębin oraz jeden dąb, któremu pani burmistrz nadała imię "Marysia".

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także ważną rolę klimatyczną, zdrowotną, są wykorzystywane w przemyśle drzewnym, a lasy są środowiskiem życia dla wielu roślin i zwierząt. 

Chcąc podkreślić znaczenie drzew, pokazać różne gatunki oraz przedstawić prośby drzew, skierowane do ludzi, trzecioklasiści z naszej szkoły przygotowali dla swoich kolegów z pierwszej klasy przedstawienie pt.: „Świat drzew”. Trzecia klasa włączyła się także do międzynarodowej akcji sadzenia drzew i za własne „zapracowane” pieniążki zakupiła i posadziła na terenie przyszkolnym iglaka.Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyłączyć się do międzynarodowej akcji sadzenia drzew. Będziemy dbać o naszą planetę!