Wtorek, 23.4.2024
Name days: Ilona / Jerzy / Wojciech
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Spotkanie z pisarką - wróżką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

9 kwietnia 2013 r. w porannych godzinach lekcyjnych do naszej szkoły przybył niecodzienny gość. Dzięki zaproszeniu przez panią bibliotekarkę Aleksandrę Dembek, przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką - panią Wiolettą Piasecką.

Pięknie ubrana w barwnym stroju wróżki pani Wioletta zachwyciła słuchaczy bardzo ciekawym opowiadaniem o sobie i własnej twórczości. Dzieci dowiedziały się, że pisarka przyjechała do nas aż z Elbląga. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii, m.in. Hansa Christiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Oprócz prezentacji swoich książek pani Wioletta zabawiała dzieci wesołymi historiami swoich kukiełek, quizami i wróżbami. Odpowiadając na pytania dotyczące pisarstwa, wykazała się także ogromną wiedzą na temat piłki nożnej, czym zaimponowała naszym chłopcom – znawcom wielu klubów sportowych, zarówno polskich, jak i Ligi Mistrzów. A zachęcając dzieci do czytania i odwiedzania biblioteki zdradziła hasło, które pomoże małym czytelnikom razem z książką wylosować sobie dobrą wróżbę.

Miło spędzony czas, pamiątkowe zdjęcia i autografy, którymi autorka obdarzyła dzieci z pewnością pozostaną z nami na długo. Dziękujemy za spotkanie!