Czwartek, 23.5.2024
Name days: Iwona / Michał / Renata
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wizyta słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego im. Hanny Chrzanowskiej z Ostrowa Wlkp.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

12 marca 2013 r. w naszej szkole gościliśmy słuchaczy ze studium medycznego w Ostrowie Wlkp. -kierunek ratownictwo medyczne.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki i uczniowie uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, miały okazję poćwiczyć resuscytację na prawdziwym fantomie.

Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych (999 i 112) oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

Nasi przyszli ratownicy zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem, żeby dzieci prawidłowo były przewożone samochodem tzn. zawsze w foteliku i we właściwie zapiętych pasach.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki i uczniowie klas I-III zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń, wypadków komunikacyjnych oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.

Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia, a także zadbania o własne bezpieczeństwo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty w naszej Galerii.