Saturday, 13.4.2024
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Lekcja z filharmonią

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek dnia 11 stycznia 2016 roku do naszej szkoły przybyli dobrze znani wszystkim naszym uczniom goście. Byli to muzycy z Symfonicznej Orkiestry Filharmonii Kaliskiej, którzy tradycyjnie wzbogacili nas kulturalnie i duchowo piękną muzyką. Orkiestra zagrała koncert pod tytułem "Smyczków świąteczna podróż" podczas którego mogliśmy uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania:"W ilu językach można zaśpiewać „Cichą noc”? Jak na makiełki mówią na Śląsku? Czy Japończyk je karpia? Czy „Jingle Bells” to kolęda”? Na koniec muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.