Piątek, 12.7.2024
Name days: Brunon / Jan / Andrzej
Idź do strony głównej Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

11 października to ważna data dla pierwszoklasistów z naszej szkoły. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych.

W dniu 14 września w klasach młodszych natomiast 17 wrzesnia w klasach starszych w naszej szkole został zapoczątkowany cykl lekcji poświęconych bezpieczeństwu. Zajęcia te zostały przeprowadzone przez komendanta komisariatu w Nowych Skalmierzycach, pana Klaudiusza Woźniaka. Zajęcia miały charkter zarówno teoretyczny jak i praktyczny.

Nowy rok szkolny 2012/2013 w naszej szkole rozpoczął się Mszą św. w kościele parafialnym. W uroczystej inauguracji brali udział uczniowie rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Na początku głos zabrała Dyrektor szkoły pani Bożena Walczak witając wszystkich przybyłych uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów oraz przedszkolaków po raz pierwszy obecnych w murach szkoły. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkanie w klasach.

Zakończenie Roku Szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną przez księdza Damiana Marynowskiego. Następnie odbyła się akademia, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Kolejnym punktem było przemówienie wygłoszone przez Dyrektor szkoły panią Bożenę Walczak, w którym powitała Grono Pedagogiczne uczniów oraz przybyłych rodziców, podsumowała pracę w roku szkolnym 2011/2012, a także podziękowała rodzicom za współpracę.

W bardzo atrakcyjny sposób powitaliśmy pierwszy dzień lata w naszej szkole. Najmłodsze dzieci zaczęły szukać lata w Bajkolandzie podczas wycieczki do Kalisza. Wspólne zabawy, wyczyny sprawnościowe, wesołe „kulkowe bitwy” były maleńkim zwiastunem, że chyba lato się zbliża. Ale dopiero po powrocie do szkoły zaczęła się prawdziwa letnia przygoda. Bowiem dla grupy ponad 40 dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III został zorganizowany  BIWAK. 

W niecodzienny sposób uczniowie naszej szkoły spędzili czas w miniony wtorek 19 czerwca. W godzinach dopołudniowych w obecności Pani Dyrektor Bożeny Walczak, nauczycieli oraz Pana Komendanta Policji z Nowych Skalmierzyc Klaudiusza Woźniaka odbyło się wręczenie kart rowerowych uczniom klasy IV.

Podsumowaniem realizacji projektu " Wiem, co jem"  w naszej szkole było niewątpliwie zorganizowanie Festiwalu 2.0. Publiczna prezentacja efektów prac uczniowskich odbyła się w piątek, 15.06.2012r. W  tej szczególnej imprezie wzięli udział uczniowie klas starszych ( IV-VI).  Zaprosiliśmy na nią także panią dyrektor, chętnych rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Dnia 11.06.2012 r. odbyła się wycieczka do Biskupina i Rogowa. O godzinie 7.00 uczniowie z klas 3-6 (41 osób) zgromadzili się przed szkołą. Z Biskupic Ołobocznych trasa wiodła przez Gniezno do Biskupina. Gdy dojechaliśmy na miejsce, pani przewodnik oprowadziła nas po osadzie i zapoznała nas z historią owego miejsca. Gdy zakończyliśmy swa wizytę w Biskupinie, wyruszyliśmy do Zaurolandii do Parku Dinozaurów w Rogowie. Na początku zjedliśmy obiad.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i drugiej spędziły swoje święto wyjątkowo. W tym dniu odbyła się wycieczka do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na przedstawienie pt. Piotruś Pan. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie. Dużym powodzeniem cieszyła się postać głównego bohatera Piotrusia Pana.  Dzieci spędziły na widowni niezapomniane chwile.

 "Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,

Strony